Czym jest armatura nierdzewna i gdzie najczęściej się ją stosuje?

Stal kwasoodporna to jeden z powszechnie wykorzystywanych materiałów używanych do produkcji aparatury, maszyn i ich części, pracujących w różnych dziedzinach przemysłu. Wyjątkowe właściwości chemiczne i mechaniczne tego stopu pozwalają na użycie go nawet w miejscach, w których konieczne jest przestrzeganie najbardziej rygorystycznych norm. Czym jest armatura nierdzewna i gdzie najczęściej się ją stosuje?


Armatura kwasoodporna — ogólne informacje

Oferowane przez firmę MiMoRo produkty to między innymi wysokiej jakości łączniki rurowe wykonane ze stopu odpornego na korozję, parę wodną, wilgotne powietrze, a także działanie słabych kwasów organicznych i nieorganicznych i wiele innych substancji. Z uwagi na chemiczną obojętność na wiele odczynników, wyroby te znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Armatura nierdzewna to między innymi kolanka, trójniki, wzierniki czy złącza, będące elementami maszyn, rurociągów, zbiorników czy mieszalników. Gdzie najczęściej stosuje się produkty ze stali kwasoodpornej?


Przemysł spożywczy i farmaceutyczny – rygorystyczne normy dla elementów stalowych

Niektóre branże pracują wyłącznie z wykorzystaniem materiałów cechujących się niezawodnością i posiadających niezbędne certyfikaty potwierdzające jakość. Bez wątpienia należą do nich przemysł spożywczy i farmaceutyczne, gdzie stosuje się armaturę nierdzewną, dającą gwarancję zachowania sterylnych warunków.

Nasze wyroby ze stali kwasoodpornej najczęściej używane są w zakładach produkcji żywności, browarniczych, kosmetycznych, farmaceutycznych i biotechnologicznych. Pozwala na to obojętność chemiczna zarówno na detergenty i substancje dezynfekcyjne, jak i na produkty spożywcze, alkohole i wiele odczynników wykorzystywanych przy produkcji leków i kosmetyków.


Wsparcie dla każdego przemysłu

Nasza armatura nierdzewna znalazła również zastosowanie w innych branżach, gdzie najczęściej stosowana jest jako element łączący rury i inne instalacje. Wykorzystywana jest także do produkcji zbiorników, włazów, przepustnic, filtrów spalin i w konstrukcji różnych urządzeń.